Dlaczego atrapa kamery to ciekawa alternatywa monitoringu?

Dlaczego atrapa kamery to ciekawa alternatywa, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie danego obiektu? Pytanie to wbrew pozorom zdaje sobie dosyć sporo osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na montaż prawdziwego systemu kamer. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż tego typu zestaw może kosztować naprawdę sporo. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, kiedy warto zamontować atrapę kamery.

Ograniczone możliwości finansowe

Jednym z powodów, kiedy warto zamontować atrapę kamery, są wspomniane przez nas wcześniej względy finansowe. Z jednej strony kamera zapewnia pewien poziom bezpieczeństwa, gdyż sjest ona swoistym straszakiem mającym na celu odstraszenie potencjalnego przestępcy. Z drugiej zaś strony koszt zakupu pełnego monitoringu jak już wcześniej wspomnieliśmy, może być naprawdę spory. Co więc możemy zrobić w sytuacji, gdy najzwyczajniej w świecie nie stać nas na zakup monitoringu? Odpowiedzią na to pytanie może być z pozoru niepozorna atrapa kamery. Co prawda nie nagra ona zdarzenia, jednak sam jej wygląd może sprawić, że potencjalny sprawca niejako odpuści dopuszczenia się czynu zabronionego.

atrapa kamery

Kiedy z przyczyn technicznych nie da się założyć monitoringu

Może się również okazać, że monitoringu nie da się założyć z przyczyn technicznych. W takich przypadkach bardzo często problem sprawiają między innymi różnego rodzaju okablowania. Bez nich bowiem nie da się wbrew pozorom prowadzić skutecznego monitoringu. Dotyczy to na przykład kabli zasilających kamery, czy też odpowiedzialnych za zapisywanie obrazu. A to tylko niewielka liczba powodów, dla których nie można założyć monitoringu. W takich przypadkach atrapa kamery, która będzie miała za zadanie odstraszać potencjalnych sprawców, może być mimo wszystko lepszym zabezpieczeniem, niż jej całkowity brak. Tym bardziej że ich cena jest stosunkowo niska.

Comments are closed.