Czym są platformy B2B?

Sprzedaż w internecie wymaga stosowania nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest wykorzystywanie platform B2B. Wyjaśniamy, czym jest to oprogramowanie i dlaczego warto je wykorzystywać.

Co to jest platforma B2B?

platformy b2b

Najprościej rzecz ujmując, jest to oprogramowanie stworzone z myślą o sprzedaży b2b online. Jego głównym zadaniem jest wsparcie klientów biznesowych składających tego typu zamówienia. Platformy B2B (np. Atomstore) sprawdzają się w przypadku przedsiębiorców zajmujących się prowadzeniem hurtowni, firm dystrybucyjnych oraz magazynów. Ponadto, ułatwiają sprzedaż wyrobów różnego rodzaju zakładów produkcyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, zdają egzamin w przypadku każdej firmy, która zajmuje się systematycznymi dostawami biznesowymi na szerszą skalę.

Zalety platform B2B

Platforma B2B to nowoczesne rozwiązanie, którego wykorzystywanie przynosi szereg korzyści. Pierwsza z nich to możliwość całodobowego prowadzanie sprzedaży. Dzięki temu klient może złożyć zamówienie rano, popołudniu, a nawet w środku nocy. Inne zalety opisywanego oprogramowania to między innymi:

  • oszczędność czasu i pieniędzy – B2B platforma zwalnia z konieczności zatrudnia dużej ilości pracowników zajmujących się sprzedażą, a także pozwala na zmianę obowiązków zatrudnionych podwładnych.
  • znacznie szybsza komunikacja z klientami.
  • wygoda – klienci mogą korzystać z szerokiej oferty danego sklepu oraz składać zamówienia bez konieczności kontaktowania się ze sprzedawcą.
  • zwiększone wyniki sprzedaży.

Comments are closed.