Czy warto kupić iPhone 14 plus?

iPhone 14 jest obecnie najnowszym smartfonem producenta z logiem ugryzionego jabłka w wersji podstawowej. To następca znanej dobrze trzynastki. Pozornie identycznie wyglądający telefon odznacza się paroma zmianami odnośnie do technologii, w tym głównie wydajniejszym procesorem graficznym, ale oczywiście nie tylko. Zmiany nie są co prawda bardzo duże, dla wielu osób mogą być jednakże na tyle ważne, że część z nich faktycznie rozważy zakup nowszego modelu. Czy to słuszna decyzja? Czy warto jest kupić iphone 14 plus? Podpowiadamy!

Charakterystyka techniczna iPhone 14 plus

iPhone 14 Plus jest jednym z najnowszych smartfonów z logiem ugryzionego jabłka, które mają istotną zmianę stylistyczną z punktu widzenia nabywcy na przodzie — Dynamic Island. Zrezygnowanie z notcha, które zdecydowanie podzieliło wielbicieli wymienionej marki na dwie grupy — przeciwników oraz zwolenników, okazało się być znakomitym wyróżnikiem dwóch flagowców na tle innych protoplastów. 

Cały przód, tak jak w trzynastce został zajęty przez sporych rozmiarów wyświetlacz OLED mający przekątną 6,1 cala. Sprawdza się on idealnie do czytania wiadomości, oglądania filmów czy grania w gry wideo, ponieważ wyraźnie widać na nim wszelkie ważne szczegóły. Wyświetlane obrazy są zachwycające i ostre. Na froncie znajduje się również niezmieniony notch, czyli inaczej wycinek na wyświetlaczu, w którym zlokalizowane są czujniki, przedni aparat czy głośnik służący do prowadzenia rozmów telefonicznych.  

iPhone 14 Plus vs iPhone 13 – różnice techniczne

Sporo się dzieje w przypadku tych modeli pod względem technicznym, chociaż są to zmiany w dużej mierze kosmetyczne. Mogą jednakże zainteresować te osoby, które pragną być zawsze na bieżąco z nowoczesną technologią. 

  • Procesor będący sercem każdego smartfona, w iPhone 13 stanowił chip A15 Bionic, który na przekór wcześniejszej logice firmy Apple, zawitał również do iPhone’a 14 Plus. Ma identyczną liczbę rdzeni CPU, jak i identyczny 16-rdzeniowy Neural Engine. Zwiększeniu uległa jednakże ilość rdzeni w GPU-z 4 do 5. Różnice w prędkości działania są praktycznie nieodczuwalne, nie uwzględniając przy tym pewnych skrajnych atypowych scenariuszy co do użytkowania, 
  • Wyświetlacz OLED ma taką samą rozdzielczość Super Retina XDR, funkcję true tone, identyczną przekątną, kontrast, jak i praktycznie wszystkie pozostałe parametry techniczne,
  • W przypadku aparatu wprowadzono znacznie bardziej zauważalne zmiany. Gigant z Cupertino dowodzony przez Tima Cooka przyzwyczaił nas zdecydowanie do tego, iż najważniejszym wabikiem może być zawsze aparat i nie będzie inaczej tym razem. iPhone 14 Plus daje możliwość robienia znakomitej jakości zdjęć nocnych, jak i nagrywania filmików w trybie akcji z opcją redukcji wrażenia poruszającego się obrazu, 
  • Różnicą zdecydowanie odczuwalną, ale tylko w wybranych przypadkach, jest możliwość wykrywania przez urządzenie wypadków. Dzięki niej możemy znacznie szybciej wezwać służby ratownicze i zareagować na zagrożenie wykryte przez nasz smartfon. 

Comments are closed.