Sklepy internetowe b2c i b2b

Sklepy internetowe B2C i B2B

Pierwsze skojarzenie ze sklepami to oczywiście sklepy, które sprzedają różnorodne produkty klientom indywidualnym. Oczywiście jest to najczęstsza forma, ale można też po prostu sprzedawać swoje produkty innym firmom. Obie formy znacznie różnią się od siebie pod wieloma względami, zarówno w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, jak i w codziennej działalności. Sprzedaż B2B i B2C, czym się różnią i co je wyróżnia?

Czym jest sprzedaż B2C i B2B?

Sklep B2C (business-to-customer) to oferta skierowana do pojedynczych klientów, którzy często kupują tylko jedną rzecz na raz i niekoniecznie muszą wydawać dużo pieniędzy. Z kolei B2B (Business to Business) oznacza współpracę dwóch firm. Dlatego otwierając sklep B2B należy zaplanować wszystko, co wiąże się ze sprzedażą do klientów biznesowych. Jest to nieco inny model biznesowy niż B2C. Podczas handlu w internecie proces ten jest w większości przypadków dość prosty. Klient wybiera kilka pozycji, płaci, a sklep dostarcza zamówienie. Sklepy B2B potrzebują więcej czasu, aby zakończyć cały proces zakupu.

sklepy internetowe b2c

Platforma sprzedażowa B2C – jak powinna wyglądać?

Sklep internetowy B2C powinien być nie tylko czytelny, ale również odpowiednio wyglądać. Zdjęcia produktów są istotne i w zależności od asortymentu sklepu, mogą być kluczowe w sprawie decyzji zakupowych klientów. Opisy produktów powinny nie tylko przyczyniać się do pozycjonowania sklepu, ale także powinny być starannie przygotowane i zachęcać do zakupów. Każdy aspekt platformy sprzedażowej musi spełniać najwyższe standardy i wymagania współczesnego marketingu internetowego.

Comments are closed.